DW Question & Answer Kurulum ve Ayarları

SeLoRe Webmaster 0 Comments

Bu eklentiyi ilk denememde kuramamıştım çeşitli hatalarla karşılaştım ve siteme Question2Answer scriptini entegre etmeye karar verdim fakat onuda beceremedim 🙂 vazgeçmek olur mu tabiki hayır. döndüm tekrar DW Question & Answer eklentisine. Kısaca size kurulum sırasında ne gibi hatalarla karşılaştım ve nasıl çözdüm anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle admin panelinden eklentiler > yeni ekle seçip arama bölümüne DW Question & Answer yazıyoruz veya manuel kurulum yapacaksak eklentiyi burdan indirip wp-content/plugins içine atıyoruz.  Eklentiyi yükledikten sonra eklentiler > yüklü eklentiler seçip eklentiyi etkinleştiriyoruz.

Gelelim ayarları yaparken karşılaştığım hatalara. Öncelikle panelden Sayfalar > tüm sayfalar seçelim. Burda 2 adet yeni sayfa oluştuğunu göreceksiniz. Bunların ismini kendimize göre değiştirelim ve kalıcı bağlantıyı da ona göre düzenleyelim.

Daha sonra ayarlara ulaşmak için admin paneline S&C adında yeni bir menü ekleniyor buradan ayarları seçiyoruz. burda sadece önemli olan yani eklentimizin çalışmamasına sebebiyet veren ayarları anlatıcam. ilk olarak Single Question Template > single.php seçili olmalı. Bunu seçmez isek sorular sayfada görünmüyor. Sonra en altta Kalıcı bağlantı ayarlarını kendimize göre düzenleyelim Tekil Soru > Soru,Tekil Kategori > kategori,Tekil Etiket > etiket şeklinde değiştirebilirsiniz. Şimdide panelden ayarlar > kalıcı bağlantılar seçiyoruz, genel ayarlar altından varsayılan seçiyoruz değişiklikleri kaydedip tekrar hangi kalıcı bağlantı ayarını kullanıyorsak o ayarlara dönebiliriz. eğer bunu yapmaz isek sayfa bulunamadı hatası ile karşılaşabiliyoruz.

Son olarakta cache eklentisi kullanıyor isek cache temizliği yapıp eklentimizi kullanmaya başlıyoruz. Kolay gelsin.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

SeLoRe

Facebook Twitter Google+

Herhangi bir konuda sorunuz varsa soru-cevap bölümünden sorabilirsiniz. İstek, şikayet ve önerilerinizi iletişim bölümünden yazabilirsiniz.